English


CHOV

            

Máte zájem o štěňátko z chovatelské stanice Pearl River Akitas?  Blues Of Black Storm Pearl River


  Brilliant Wolf Lady              Naše chovatelská stanice Pearl River je zaregistrovaná FCI, proto jsou všechna naše štěňátka pouze s průkazem původu.

             Plemenem Americká Akita se zabýváme přes 19 let. Za tu dobu jsme získali a nasbírali velké zkušenosti nejen s našimi psy, ale i se psy z jiných chovatelských stanic, se kterými jsme roky v kontaktu. Mezi nimi jsou zastoupeny i Americké chovatelské stanice. Strávila jsem v Americe přes 7 let života a intenzivně se zajímala o chov Amerických Akit v USA, protože jsem plánovala oživit chov u nás v České republice přímo o jedince narozené v Americe a to z mnoha hledisek. Naše odchovy byly značně poznamenány dobou, kdy americký typ Akity neodpovídal novému standartu, kterým byla Akita inu a docházelo k vzájemnému křížení mezi oběma typy. Další důvod byl genetický - přivést novou nepříbuznou krev, aby došlo ke genetickému oživení, protože ještě donedávna docházelo k používání omezeného množství jedinců. Proto bylo potřeba rozšířit chovnou základnu o nepříbuzné jedince. Dalším důvodem je i to, že jsem si v USA zamilovala vyrovnané povahy tohoto plemene a nikdy jsem se tam nesetkala s agresivitou a výraznými poruchami chování jako u nás.

  Brave Warrior Kodiac Pearl River              Protože jsem začala po čase hledat náhradu za mou první Americkou Akitu - psa Cedrika, který v 10 letech odešel a stále mi moc chyběl, začala jsem komunikovat a spolupracovat s americkými chovatelskými stanicemi a po dlouhém výběru jsme postupně přivezli 3 štěňátka z úspěšných chovných linií. A po více jak 15 letech zkušeností a práce s Americkými akitami jsme se nakonec rozhodli odchovávat štěňátka tohoto krásného a oddaného plemene.

             Jsem vystudovaná zooložka a etoložka se zaměřením na psovité šelmy a psi mě doprovází celým mým životem. V 7 letech jsem dostala po dlouhém přesvědčování rodičů svého prvního psa - německého ovčáka, který upevnil můj hluboký vztah k těmto zvířatům. Dlouhé roky jsem studovala chování psů a nápravou jejich problémového chování a pokračovala v tom i na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Studium jsem ukončila diplomovou prací na téma Ekologie a etologie psovitých šelem se zaměřením na vlka (Canis lupus). Také jsem strávila měsíce pozorováním chování vlků v americké divočině a všechny své získané zkušenosti se snažím uplatnit při výchově a nápravách problémového a poruchového chování psů.

  Alchemist Dream Kentucky Pearl              Všichni naši psi mají prvotřídní péči. Jsou vychováváni i na základě odborných dlouholetých pracovních zkušeností z oborů zoologie a etologie. Věnujeme se jim i po psychické stránce, kdy se snažíme jim poskytnout, co možná největší množství vnějších podnětů a zážitků, aby jejich život byl plnohodnotný a spokojený… Naše pejsky bereme na hory, sjíždí s námi řeky, doprovází nás do práce. Naši péči také dokládají i úspěchy našich psů na různých výstavách. Nesnažíme se mít štěňátka za každou cenu. Jednou z hlavních preferencí je jejich zdraví..

             Všechny naše chovné Americké akity mají nulové displazie kyčelních kloubů. Štěňátka z našich chovů jsou dlouhodobě plánovaná a výběr krycího psa je prioritou. Našeho pejska "Ike" Torazo’s Pearl Ike Warrior (import USA), který žije v naší chovatelské stanice, jsme použili jako krycího psa u vrhu B a D. Tento pes plně splňuje naše vysoké předpoklady a nároky na krycího psa. Má nulové displazie loketních i kyčelních kloubů. Je to pes velmi vyrovnané povahy, přátelský, rozvážný a klidný, což odpovídá typickým povahovým rysům tohoto plemene. I po exteriérové stránce plně odpovídá standartu. Vypovídají o tom i výstavní výsledky ze světové výstavy 2009, evropské výstavy 2010 a mnoha mezinárodních, národních a klubových výstav, které absolvoval. Získal velkou řadu výstavních ocenění a Šampionátů. Z vrhu B, který měl s naší fenkou Gimi, jsme si nechali dvě fenečky Dessi a Lucky, které už ve svém věku získaly velkou řadu titulů a také Šampionátů. Obě dvě fenečky mají nulové dysplazie kyčelních (DKK 0/0) a loketních kloubů (LD 0/0) a negativní vyšetření OCD ramenních kloubů.

  Corby Black Bull              Z důvodu nedostatku vhodných krycích psů a dalšího potřebného rozšíření genů jsme se rozhodli nakrýt naši fenku Alchemist Dream Kentucky Pearl (vrh C), která z Kentucky také pochází, přímo v Americe. Výběr krycího psa byl velmi těžký. Nakonec zvítězil pes z Americké chovatelské stanice Keepsake Akitas: Ch Mariah’s Check and Balance „Checker“. Je to pes velmi milé a vyrovnané povahy, s nulovými displaziemi, z velmi výstavně úspěšné krevní linie a také s vynikajícími výstavními výsledky. Předem jsme zjišťovali nejen původ jeho rodičů, ale i jak vypadají jeho sourozenci a v neposlední řadě i jeho potomci. Z tohoto vrhu jsme si nechali ve spolumajitelství dvě štěňátka. A to fenečku Krystínku a pejska Cappyho. Oba získali řadu výstavních ocenění. Cappy se také aktivně věnuje záchranářskému výcviku. Má složenou zkoušku z poslušnosti a připravuje se teď na další. Náš další vrh D měla fenka Kentucky s pejskem Ikem a poslední náš vrh E měla Dessi s pejskem Sewerem, který žije v Polsku. Štěňátka z těchto vrhů nám také dělají velkou radost a už získaly ve svém věku řadu ocenění.

             V současné době plánujeme krytí naší fenky Mitchell. Máme pro ni vybraného velmi úspěšného krycího psa, který splňuje naše vysoké nároky jak po zdravotní stránce, tak i povahové. Krytí bude probíhat v Americe.

             Všechna naše štěnátka jsou čipovaná, pravidelně odčervovaná, očkovaná a mají vystavený pas. Při předávaní štěňátek se snažíme novým majitelům předat co nejvíce našich zkušeností a vysvětlit jim, jak se mají o štěňátko starat, čím ho mají krmit, jak vychovávat, jak připravovat na výstavy. Také jsme připraveni vždy poradit a pomůžeme vyřešit jakýkoliv problém, který může nastat. Noví majitelé se na nás mohou obrátit o pomoc v jakoukoliv dobu. Pomáháme i s vystavováním a výchovou štěňátek.

             Štěňátka, která od nás odchází ve vyšším věku jsou už plně připravena zhostit se svého místa v nové rodině. Jsou naučená čistotě a dobře socializovaná. Se všemi štěňátky jsme pravidelně od druhého dne věku cvičili protistresové cviky a učili je zvládat nové nečekané situace. Novým, hlavně nezkušeným majitelům pak odpadá největší práce s malým štěňátkem, které potřebuje neustálý dohled ve velmi důležitém a náročném období socializace.

 By My Heart Dessire              Také je pro nás velmi důležitý výběr nových majitelů. Dokud pro naše štěňátka nenajdeme odpovídající domov, zůstávají v naší chovatelské stanici. Budoucnost našich štěňátek je naší velkou prioritou. Se všemi majiteli zůstáváme v kontaktu abychom věděli, jak se našim štěňátkům daří. V žádném případě nechceme, aby naše štěňátka byla chována dlouhodobě v kotcích, jedna z našich podmínek je, že musí být součástí rodiny. Neprodáváme štěňátka překupníkům a obchodníkům. Pokud chce někdo naše štěňátko prodat, musí ho nejdřív nabídnout zpět naší chovatelské stanici. Snažíme se tím zajistit, aby se naše štěňátka nestala předmětem obchodu.

             Cena našich štěňátek odpovídá kvalitě našich pejsků. Je rozdílná pro štěňátka s výstavními a chovnými předpoklady a pro štěňátka, která budou jako rodinní společníci. Je také závislá na řadě dalších faktorů a vzájemných podmínek prodeje, jako je např. spolumajitelství, vzájemná spolupráce mezi chovatelskými stanicemi, či pracovní využití pejska v budoucnu jako je třeba canisterapie. Z tohoto důvodu je těžké rychle a jednoznačně odpovědět na telefonické či emailové dotazy na cenu, protože cenové rozdíly jsou hodně velké. Pokud máte zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, je nejlepší se přijet nezávazně podívat, seznámit se a pohrát si s našimi psy i štěňátky a promluvit si o vaší představě proč si chcete pořídit Americkou akitu. Jaké jsou vaše možnosti časové, prostorové, máte-li děti, chcete-li mít štěňátko na chov, jaké máte zkušenosti s jinými psy a co od štěňátka očekáváte. Budete mít možnost se se štěňátkem nezávazně projít v krásném okolí Drahanské vrchoviny. Také Vám popíšeme, jaké má které štěňátko povahu a pomůžeme Vám tak snadněji vybrat, jaké štěňátko by se k Vám povahově nejlépe hodilo, popřípadě doporučíme jinou chovatelskou stanici či plemeno. I když si štěňátko u nás nevyberete, lépe poznáte Americké akity a pomůže Vám to při dalším budoucím rozhodování. Výběr štěňátka je totiž velmi závazné rozhodnutí až na 15 let budoucího života a Americká akita je pes s velmi citlivou, oddanou a zranitelnou duší…

             I krátká chvilka času strávená mezi Americkými akitami Vás může v dnešní hodně uspěchané době příznivě obohatit…


 Pearl River american akitas

Poslední aktualizace 23.11.2014

© 2010 Pearl River Akitas